Ciemny brąz

Kolor wyjściowy: Casting Ciemna Czekolada 323 - Agata

Włosy henną Khadi farbuję od ponad pół roku. Mój naturalny kolor to jasny brąz o złocistym połysku, który skutecznie zlikwidowałam farbując włosy farbami chemicznymi. Po tygodniu od farbowania włosy stawały się suche i matowe. Denerwowało mnie również uczucie 'przyklapniętych' włosów. Szukając sposobu na poprawę ich stanu przeczytałam artykuł o farbowaniu henną i zachęcona pozytywnymi komentarzami postanowiłam spróbować. Przed użyciem henny farbowałam włosy farbą w odcieniu Ciemna Czekolada. Eksperymentując z henną miałam nadzieję, że uda mi się jakoś poprawić stan moich włosów, które zniszczyłam trochę farbowaniem. Wybrałam hennę Khadi w odcieniu Ciemny Brąz, którą kupiłam w sklepie internetowym www.helfy.pl

ZDJĘCIE NR 1 - efekt po farbowaniu

Szamponetki niszczą włosy - Melis

Nigdy więcej chemicznego farbowania!
Od kilku miesięcy dbam o włosy, jednak nie byłam zadowolona z mojego naturalnego koloru - średniego brązu z naturalnymi blond i rudawymi refleksami. Regularnie więc przyciemniałam je szamponami koloryzującymi do kilku myć, co niestety odbijało się na ich kondycji - pomimo pielęgnacji stawały się coraz bardziej suche i łamliwe. Miałam do wyboru - zrezygnować z koloryzacji i odbudować zniszczenia spowodowane szamponetkami albo spróbować naturalnej farby Khadi, oczywiście wolałam drugą opcję. Mój wybór padł na Khadi ciemny brąz i wiem, że to była świetna decyzja!

Zimny brąz włosów - Siempre La Belleza

Po farbowaniu henną "Orzechowy brąz", postanowiłam spróbować ciemniejszego odcienia. Ciemny brąz okazał się strzałem w dziesiątkę - jest to przepiękny, zimny i głęboki odcień brązu, jednocześnie bardzo naturalny w przeciwieństwie do efektu po zwykłych farbach.

Włosy po Casting brąz 400 - Aneta

Mój kolor wyjściowy to brąz "400" Casting farbowany od lat. Jednak kolor brąz był tylko w nazwie, w rzeczywistości kolor wychodził praktycznie czarny. Po latach farbowania farbami postanowiłam spróbować hennę Khadi. Od dłuższego czasu używam olejku stymulującego khadi i olejku amla z których działania jestem bardzo zadowolona. Dlatego stwierdziłam , że dam szansę hennie khadi. Użyłam koloru ciemny brąz. Papkę trzymałam na głowie pod folią i ciepłym ręcznikiem 4 godziny.Pa zmyciu włosy były szorstkie i niemiłe w dotyku, jednak kiedy wyschły stały się mięciutkie z pięknym połyskiem. Jeśli chodzi o kolor, to wyszedł śliczny ciemny brąz z ciepłą poświatą.Jednak przy kolejnym farbowaniu zmieszam pół na pół ciemny brąz khadi z czernią,bo zależy mi na ciemniejszym kolorze. Na zdjęciu włosy zaraz po koloryzacji.

Głęboki brąz - Katwoy

Moja przygoda z farbowaniem włosów zaczęła się kilka lat temu. Nie mogłam już patrzeć na ich naturalny kolor - mysi brąz. Bałam się stosowania farb chemicznych, które niszczą włosy, więc postanowiłam spróbować henny i jestem jej wierna już od czterech lat. Eksperymentowałam z różnymi firmami i kolorami. Jakiś czas temu koleżanka poleciła mi hennę Khadi. Postanowiłam wypróbować Naturalną Hennę Ciemny Brąz. I to był strzał w dziesiątkę! Wyjściowym kolorem był sprany i matowy ciemny brąz.

Dobre farby do włosów

Chciałabym podzielić się swoją historią farbowania włosów henną.

Pierwszy raz włosy zafarbowałam w liceum, i pewnie tak jak większość młodych dziewczyn zaczęłam od tzw. szamponetek, czyli lekkich, lecz chemicznych, nietrwałych farb, zmywalnych po kilku myciach. Najpierw próbowałam rozjaśnić moje naturalnie szare, mysie brązowe włosy, lecz niestety mijało się to z celem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, że takie farby nie są w stanie zmienić odcienia. Sięgnęłam więc po inne kolory i tym sposobem zmieniałam odcienie włosów niemal co miesiąc: od brązu po oberżynę ;) Kolory były bardzo nietrwałe i szybko znikały z głowy. Zrezygnowana i rozczarowana efektem szamponetek, za namową koleżanek sięgnęłam po farby trwałe, przy których pozostałam przez wiele lat.

Farbowanie dwustopniowe - Anna

Długo zastanawiałam się, jakiej farby użyć, by zmienić kolor moich włosów mocno osłabionych wielokrotnym rozjaśnianiem. Wybór padł na hennę Khadi, gdyż nie tylko farbuje a również odżywia a to bardzo przydało się moim włosom :) Zastosowałam dwuetapowy sposób farbowania, gdyż obawiałam się, iż przy użyciu tylko pożądanego koloru mogą nie wyjść zbyt ładnie, ponieważ były potraktowanie okropnymi rozjaśniaczami i miałam około 5 cm odrosty swoich ciemnych włosów. I tak na pierwszy ogień poszła Henna Naturalna Khadi, a w drugim etapie Ciemny Brąz.

ZDJĘCIA 1,2,3,4 - ostateczny efekt farbowania Ciemnym Brązem
ZDJĘCIA 5,6,7 - pierwszy etap farbowania Naturalna Henna
ZDJĘCIE 8 - kolor wyjściowy z odrostami

Włosy odżywione pełne blasku - Monika

Wcześniej farbowałam włosy farbami chemicznymi, co spowodowało pogorszenie ich stanu (były suche, zniszczone, bez połysku.). Kolor przed farbowaniem był średnim brązem z czerwonymi refleksami. Zakupiłam farbę kolor ciemny brąz khadi. Zalałam farbę wodą ok. 70 stopni. Dokładnie wymieszałam. Zostawiłam mieszankę na kilkanaście minut, by wystygła. Następnie nałożyłam farbę na umyte włosy po całej długości. Trzymałam farbę pod folią i ręcznikiem, (by utrzymać ciepło) nie całe 1,5 godz. Spłukałam włosy dokładnie letnią wodą. Po wyschnięciu wyszedł piękny ciemny brąz. Włosy były odżywione i pełne blasku. Jestem zachwycona farbą khadi i z pewnością nie wrócę do farbowania chemicznego.

Prosty proces farbowania

Ciemny brąz khadi po prostu strzał w dziesiątkę,jestem pod wrażeniem co ta farba zdziałała na moich włosach,nie spodziewałam się takiego końcowego efektu.Myślałam że będzie kolejna porażka z uzyskaniem brązu na czarnych włosach z jasno brązowymi już dosyć długimi odrostami

Włosy średni brąz na jasne odrosty - Anna_B

Włosy farbowałam kolorem "ciemny brąz" Khadi. Zgodnie z instrukcją wymieszałam 100g farby z wodą o temperaturze około 50 stopni, dodałam odrobinę soli by kolor dłużej się utrzymał. Po nałożeniu henny na głowę farby jeszcze zostało. Trzymałam 2 godziny pod foliowym czepkiem i ręcznikiem. Kolorem wyjściowym włosów był średni/ciemny brąz z jaśniejszymi odrostami. Kolor po zmyciu się wyrównał, lekko zmienił odcień, włosy mają więcej blasku. Teraz planuję wypróbować jeszcze ciemniejszy odcieñ. Raczej nie wrócę do farb chemicznych:)

Strony

Facebook
Newsletter