Naturalna Henna

Farbowanie blond włosów naturalną henną - Natalia

Miałam włosy farbowane na jasny blond. Ponieważ jestem naturalną blondynką to kolor mi pasował, ale włosy bardzo szybko się niszczyły i były trudne w pielęgnacji. Każde kolejne farbowanie farbą chemiczną zdawało się niszczyć moje wysiłki włożone w codzienne olejowanie, unikanie silikonów i używanie łagodnych szamponów. Dlatego
zdecydowałam się na koloryzację naturalną, zachęcona pięknymi rudościami, jakie można otrzymać za pomocą henny, oraz dobroczynnym wpływem henny na włosy. Wybrałam odcień Khadi naturalna henna, bo chciałam otrzymać intensywny rudy kolor, nie pomarańczkę (...)

Zdrowa skóra głowy - Jola

Ponieważ od dłuższego czasu farbuję włosy drogeryjnymi kosmetykami na odcienie miedziane i jako, że ostatnio nie wychodziło im to na zdrowie, postanowiłam sięgnąć po metody naturalne. Trochę bałam się zmiany odcienia włosów i na pierwszy ogień wybrałam Naturalną Hennę Khadi. Zmieszałam zawartość pudełka z sokiem z jednej cytryny, dwiema stołowymi łyżkami słodkiej papryki i niewielką ilością wody po czym odstawiłam mieszankę na ok. 14 godzin. Po upływie tego czasu dolałam jeszcze trochę wody i nałożyłam papkę na włosy na ok trzy godziny. Efektem są błyszczące, nie przesuszone włosy i zdrowa skóra głowy (od dziecka miałam problem z podrażnieniami i łupieżem). Po upływie kilku dni włosy nieznacznie ściemniały, ale kolor wciąż wygląda bardzo naturalnie.

Farbowanie włosów w ciąży - Iza

Kolor wyjściowy: ciemna czerwień z odrostami szatynki i sporą ilością siwych włosów.
Użyłam Naturalną Hennę Khadi.
Zdrowe włosy bez chemii.
Do tej pory koloryzowałam włosy farbami chemicznymi. Obecnie jestem w ciąży, więc postanowiłam użyć farby naturalnej, aby nie szkodzić dziecku. Było to moje drugie podejście do henny. Wiele lat temu kupiłam hennę w zwykłej drogerii i efekt był marny, kolor koszmarny. Mimo to postanowiłam spróbować jeszcze raz. Tym razem jestem bardzo zadowolona, kolor jest fajny, włosy lśnią, a co najważniejsze pokryło siwe włosy.

Trwała farba do włosów - Ewulas

Naturalna farbę Khadi użyłam po raz kolejny. Wcześniej już trzykrotnie farbowałam włosy farbą - henna z amlą. Pojawiły się już pierwsze odrosty, a ja postanowiłam nieco zmienić odcień włosów. Tym razem do farbowania użyłam farby - henna naturalna.

Mysi brąz - Lucy Diamond

Użyta farba: naturalna henna Khadi
Kolor wyjściowy: typowy 'mysi' brąz, nigdy wcześniej nie farbowany.
Opakowanie farby wsypałam do miski, zalałam ciepłą wodą z dodatkiem soku z cytryny. Owinęłam w folię, ręcznik i zostawiłam na noc. Z samego rana rozpoczęłam proces farbowania. Wpierw umyłam włosy, następnie na całkowicie już wysuszonych zaczęłam rozprowadzać masę. Miała przyjemny zapach i dość gęstą konsystencję; na tyle, że nie spływała. Pozostawiłam ją na głowie owiniętej w ręcznik około 3 godziny. Kolor był intensywny, po paru dniach lekko ściemniał

Większa objętość włosów - Panide

Naturalna Henna Khadi
Źle reaguję na farby chemiczne - koloryzacja kończy się u mnie silnym wypadaniem włosów oraz podrażnieniem skóry głowy, dlatego szybko zaprzestałam stosowania drogeryjnych farb i wróciłam do swojego naturalnego koloru - ciemnego blondu. Kobieta zmienną jest, w końcu znowu pomyślałam o zmianie, mniej więcej w tym samym czasie trafiłam w internecie na wzmiankę o farbach Khadi. Zero chemii, naturalna koloryzacja i odżywienie włosów, coś w sam raz dla mnie.

Regeneracja zniszczonych włosów - Ranosia

Po rocznej przygodzie z rozjaśnianiem włosów na blond postanowiłam zmienić sposób pielęgnacji na całkowicie naturalny. Moje włosy były w stanie krytycznym, straciłam przynajmniej 1/4 włosów, a reszta była sucha i połamana. Rudy kolor włosów podobał mi się od zawsze, naturalna henna Khadi nadała moim włosom pięknego intensywnego odcienia na blondzie, odrosty wyszły nieco ciemniej, bo z natury mam ciemny blond, a jak wiadomo henna nie rozjaśnia. Jestem bardzo zadowolona z efektów i z tego, że powoli włosy wracają do zdrowia. Nie zamierzam już nigdy wracać do chemicznych farb, tym bardziej, że farbowanie henną jest łatwe i mogę zrobić to sama, bo farby jest na tyle dużo, że łatwo ją równomiernie rozprowadzić.

W końcu zdrowe włosy

Już od paru lat farbowałam włosy na różne odcienie rudego chemicznymi farbami. Dzięki temu moje włosy były przesuszone, łamliwe i trudne do ułożenia. Postanowiłam więc spróbować z henną. Wybrałam Naturalną Hennę Khadi.

Ciemny, miedziany rudy - Anna

Kolor wyjściowy: średni, ciepły blond
Użyta farba khadi: naturalna henna

Henna na jasne włosy - Ewa

Hennę KHADI kładłam na bardzo rozjaśnione farbami chemicznymi włosy - kolor wyjściowy określiłabym jako bardzo jasny, sprany rudy. Na pokrycie moich włosów użyłam 2,5 opakowania farby KHADI - tak duża ilość nakładanej henny wynika z moich indywidualnych preferencji - wolę gdy włosy są grubo pokryte henną.

Strony

Facebook
Newsletter