Farbowanie włosów blond oraz siwych

W większości przypadków nie ma problemu z koloryzacją siwych włosów. Brązowe odcienie farb KHADI pokrywają siwe włosy już za pierwszym razem. Jednakże klient powinien zostać poinformowany, że w zależności od struktury włosów czasami efekt farbowania siwych włosów może oscylować wokół zielonego lub niebieskiego koloru, szczególnie w przypadku farb z dużą zawartością indygo (jak np. KHADI Ciemny Brąz lub KHADI Czarny).

W takich przypadkach polecamy farbowanie dwuetapowe.

Najpierw farbuje się włosy jednym z czerwonych odcieni naszych farb. Następnie od razu po spłukaniu farby lub następnego dnia pokrywa się włosy docelowym kolorem.

Ta metoda jest niezbędna jeśli zamierzany ufarbować jasne włosy na kolor KHADI Czyste Indygo. Bez wstępnego farbowania indygo ufarbuje włosy na niebiesko lub zielono!

W przypadku farbowania jasnych włosów na ciemny kolor także radzimy zastosować dwuetapowe farbowanie, ponieważ w przypadku dużej zawartości indygo efekt może być inny od oczekiwanego.

Reakcja włosów na dany kolor jest indywidualna – niektóre osoby mogą farbować jasne lub siwe włosy na ciemny kolor nawet za pierwszym razem, bez farbowania wstępnego.

Najwyższe stężenie indygo znajduje się w odcieniach brązów.