Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olejki eteryczne w produktach Khadi

2020-12-18
Olejki eteryczne w produktach Khadi

Produkty Khadi nie zawierają sztucznych aromatów, lecz opierają się wyłącznie na naturalnych substancjach zapachowych. Takimi substancjami są olejki eteryczne. Czym są olejki eteryczne? To naturalne, lotne substancje znajdujące się w roślinach. Olejki eteryczne mogą pochodzić zarówno z korzeni i kłączy roślin, jak i liści oraz kwiatów. Oprócz silnego aromatu olejki posiadają też szereg innych właściwości – mogą działać antybakteryjnie, łagodząco i regenerująco. Niektóre aromaty pobudzają do działania i dodają energii, inne z kolei wyciszają i pomagają zasnąć.

Kosmetyki  Khadi korzystają ze zróżnicowanych właściwości olejków eterycznych i są wzbogacone o dodatkowe właściwości. W naturalnych produktach tej marki wykorzystano m.in.:

Olejek lawendowy – jeden z najlepszych olejków stosowanych w aromaterapii w celu uzyskania równowagi ciała i ducha. Lawenda koi zmysły, pomaga się wyciszyć. Olejek lawendowy doskonale sprawdza się w produktach do przetłuszczającej skóry głowy, ponieważ niweluje łupież i odświeża. Jest też stosowany w produktach przeciwtrądzikowych – pomaga zwalczyć wypryski, reguluje produkcję sebum, a także wspaniale odświeża włosy. 

Olejek z pomarańczy gorzkiej – wspaniały, orzeźwiający olejek eteryczny o owocowym zapachu. Zwęża pory, oczyszcza skórę trądzikową, pomaga zwalczać trądzik. Eliminuje bakterie, dzięki czemu ogranicza nawroty choroby. W produktach do włosów zapewnia piękny zapach oraz działanie odświeżające i oczyszczające. 

Olejek bergamotkowy  - olejek z pomarańczy bergamotki posiada aromat, któremu nie sposób się oprzeć. Stosowany jest m.in. w herbatach typu earl grey, ponieważ nadaje im unikalny aromat. Olejek bergamotowy orzeźwia i kusi kwiatowym aromatem. Posiada doskonałe właściwości antyseptyczne i przeciwwirusowe, dzięki czemu sprawdza się m.in. w zwalczaniu opryszczki. Wspaniały jako dodatek do produktów pod prysznic i do kąpieli. 

Olejek cytrynowy – jeden z najczęściej wykorzystywanych olejków eterycznych nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale również farmaceutycznym. Posiada orzeźwiający zapach i działanie ujędrniające, dlatego jest składnikiem produktów antycellulitowych. Dobrze radzi sobie też z przetłuszczającą cerą i skórą głowy. Pomaga stymulować cebulki do intensywniejszej pracy i eliminuje łupież. 

Olejek różany – jeden z najwspanialszych aromatów wśród olejków eterycznych. Olejek z kwiatów róży posiada intensywny i autentyczny różany zapach. Stosowany przede wszystkim w perfumach i produktach do pielęgnacji. Olejek różany ujędrnia skórę, zmniejsza widoczność przebarwień i spłyca zmarszczki. Pomaga zapobiegać rozstępom. Jest polecany w szczególności dla cery suchej i dojrzałej.

Olejek paczulowy  - niezwykle oryginalny, orientalny aromat paczuli działa odprężająco. Posiada właściwości antyseptyczne i przyspieszające gojenie ran, dobrze radzi sobie z łagodzeniem trądziku. Olejek paczulowy jest popularnym składnikiem perfum, jest również dodawany do kosmetyków w celu uzyskania oryginalnego aromatu. 

Olejek rozmarynowy – ziołowy olejek o szerokim spektrum działania. Często wykorzystywany w inhalacjach górnych dróg oddechowych, ponieważ je udrażnia i ułatwia oddychanie oraz pomaga zwalczać infekcje. W kosmetykach najbardziej ceniony jako składnik produktów antycellulitowych – olejek rozmarynowy doskonale stymuluje krążenie krwi i ujędrnia. Zmniejsza widoczność skórki pomarańczowej. Masaż z użyciem tego olejku rozluźnia napięte mięśnie i zmniejsza bóle. 

Olejek z drzewa herbacianego -  ceniony przede wszystkim przez młode osoby borykające się z trądzikiem. Olejek ten w istocie doskonale sprawdza się w walce nie tylko z wypryskami, ale także łupieżem ze względu na silne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Zapobiega namnażaniu bakterii i grzybów, ogranicza stany zapalne i normalizuje pracę skóry. 

Olejek mirrowy – rzadko spotykany olejek o niemal mistycznych właściwościach. Posiada intensywny drzewno-ziemisty zapach, przez co jest często wykorzystywany w przemyśle perfumiarskim. Na skórze działa antybakteryjnie, zwęża rozszerzone pory. Świetnie ujędrnia skórę, dlatego jest polecany dla cery dojrzałej. 

Olejek mandarynkowy – słodki zapach pozyskany ze skórki mandarynki. Działa przeciwtrądzikowo, pomaga także zapobiegać rozstępom w ciąży. Jego zapach dodaje energii i poprawia nastrój. W produktach do włosów wykazuje działanie przeciwłupieżowe, regulujące pracę gruczołów łojowych oraz odświeżające. 

Olejek ylang ylang – kwiatowy olejek o zniewalającym, słodkim zapachu. Wykorzystywany od stuleci w roli afrodyzjaku i środka poprawiającego nastrój. W produktach pielęgnacyjnych działa odmładzająco, reguluje również produkcję sebum, dlatego dobrze sprawdza się na cerach mieszanych i tłustych.  

Olejek eukaliptusowy – bardzo popularny olejek stosowany głównie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Posiada intensywny, ziołowy zapach. Należy do grupy olejków o silnym działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym. Odpowiednie rozproszony potrafi niwelować drobnoustroje w powietrzu. W kosmetykach doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem i łupieżem, zapewnia uczucie chłodu i świeżości skóry głowy. Polecany dla włosów przetłuszczających się. 

pixel