Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać kolor farby Khadi?

2020-12-16
Jak wybrać kolor farby Khadi?

Intensywny rudy, słoneczny blond, popielaty brąz, a może chłodna, głęboka czerń? Dowiedz się więcej o wszystkich odcieniach naturalnych farb Khadi i wybierz swój kolor. Znajdziesz tu także podstawowe zasady farbowania w każdym z odcieni, dzięki którym długo będziesz się cieszyć pięknym kolorem i zdrowymi, pełnymi blasku włosami.

 

 

Roślinne farby Khadi - rude odcienie

 

Henna naturalna (czerwona) - nadaje jasnym włosom kolor jasnej, rudej czerwieni, a ciemnym mahoniu.

Henna z Amlą - nadaje włosom ciemnym odcień od ciemnej czerwieni do kasztanowego brązu. Włosy jasne farbuje na ciepłe odcienie rudości. Nieco chłodniejsza i ciemniejsza niż henna naturalna.

Henna z Amlą i Jatrophą - nadaje jasnym włosom kolor intensywnej czerwieni, a ciemnym głębokiego mahoniu. Nieco ciemniejsza niż henna naturalna. Ze wszystkich rudości najbardziej wpada w czerwone tony.

Miedziana - nadaje włosom kolor od promiennego, miedzianego złota po ognistą miedzianą czerwień. Jest najjaśniejszym odcieniem i zawiera najwięcej złotych tonów i najmniej czerwonych w porównaniu do pozostałych odcieni w tej gamie kolorystycznej.

 

Jeśli chcesz użyć rudych odcieni naturalnych farb Khadi, nie musisz stosować dwustopniowej koloryzacji (nawet jeśli masz jasne, rozjaśniane lub siwe włosy).

Podstawowym składnikiem rudych odcieni jest henna. Aby kolor dobrze się rozwinął, potrzebuje ciepła, dlatego rude odcienie należy mieszać z gorącą wodą w temperaturze 90 stopni. Henna “lubi” także kwaśne środowisko, więc możesz dodatkowo zakwasić mieszankę sokiem z cytryny - choć wszystkie odcienie z wyjątkiem 100% czystej henny są już wystarczająco kwaśne ze względu na właściwości amli. Rude farby Khadi należy trzymać na włosach od 30 do 120 minut.

 

Roślinne farby Khadi - czarne kolory

 

Indygo - nadaje włosom kolor chłodnej czerni z niebieskim połyskiem. Jest to farba, która zawiera 100% indygo.

Czarny - nadaje włosom kolor w odcieniu ciepłej czerni. Jest to mieszanka henny, indygo i amli.

Jeśli masz jasne, rozjaśniane lub siwe włosy, nie używaj czarnych odcieni bezpośrednio na swój kolor włosów. Zastosuj dwustopniowe farbowanie: zanim nałożysz na włosy docelowy kolor, zafarbuj je wcześniej jednym z jaśniejszych kolorów Khadi z zawartością henny: Jasnym Brązem, Złotym Blondem albo naturalną (czerwoną) henną.

 

Podstawowym składnikiem czarnych kolorów Khadi jest indygo. Należy je mieszać z gorącą wodą w temperaturze 50 stopni. Indygo, w odróżnieniu od henny, najlepiej rozwija się w środowisku zasadowym, dlatego można dodać do mieszanki małą łyżeczkę soli. Czarne farby Khadi należy trzymać na włosach od 30 do 120 minut.

Jeśli nie chcesz, by czarny kolor farby nabrał ciepłego, czerwonawego odcienia, po spłukaniu nie susz włosów suszarką z ciepłym nawiewem!

 

Roślinne farby Khadi - brązowe odcienie

 

Popielaty Brąz - nadaje włosom kolor chłodnego, popielatego brązu. Jest najchłodniejszym brązem w palecie Khadi.

Orzechowy Brąz - nadaje włosom kolor chłodnego, orzechowego brązu.

Średni Brąz - nadaje włosom ciepły odcień od cynamonowego, po intensywny, głęboki brąz.

Złoty Brąz - nadaje włosom ciepły odcień od bursztynowego, po intensywny, złoty brąz.

Jasny Brąz - nadaje włosom odcień jasnego, ciepłego brązu. Jest najcieplejszym kolorem w palecie brązów Khadi.

 

Jeśli masz jasne, rozjaśniane lub siwe włosy, nie używaj najciemniejszych odcieni - Ciemnego Brązu i Popielatego Brązu - bezpośrednio na swój kolor włosów. Zastosuj dwustopniowe farbowanie: zanim nałożysz na włosy docelowy kolor, zafarbuj je wcześniej jednym z jaśniejszych kolorów Khadi z zawartością henny: Złotym Blondem albo naturalną (czerwoną) henną. Pozostałe, jaśniejsze brązy możesz zastosować bezpośrednio na swój kolor włosów.

Brązowe kolory Khadi to głównie mieszanki dwóch ziół: indygo i henny. Należy je mieszać z gorącą wodą w temperaturze 50 stopni. Jeśli zależy Ci na chłodnym odcieniu brązu, możesz dodać do mieszanki małą łyżeczkę soli. Dzięki temu barwnik indygo zadziała intensywniej. Odwrotny efekt - cieplejszy odcień brązu - uzyskasz, jeśli zakwasisz mieszankę sokiem z cytryny. W takim przypadku indygo zadziała słabiej, a ciepły barwnik pochodzący z henny lepiej się rozwinie. Brązowe farby Khadi należy trzymać na włosach od 30 do 120 minut.

Jeśli nie chcesz, by brązowy odcień farby nabrał ciepłego, czerwonawego odcienia, po spłukaniu nie susz włosów suszarką z ciepłym nawiewem!

 

Roślinne farby Khadi - kolory blond

 

Ciemny Blond - nadaje włosom chłodny, ciemny odcień blondu.

Średni Blond - nadaje kolor średniego blondu w odcieniu neutralnym lub lekko czerwonym.

Słoneczny Blond - nadaje włosom odcień ciepłego, słonecznego blondu - od miodowego, po odcień blondu zbliżony do mocnej, letniej opalenizny.

Jasny Blond - nadaje włosom ciepły odcień od jasnego blondu do blondu o delikatnie czerwonym tonie.

Złoty Blond - nadaje włosom odcień od złotego blondu do blondu złoto-czerwonego. Jest to jedyny półtrwały kolor Khadi - kolor wypłukuje się po kilku tygodniach.

 

Naturalne farby Khadi nie zawierają amoniaku, utleniaczy i innych środków rozjaśniających, dlatego nie rozjaśniają włosów. Na ciemniejszych włosach będzie więc widoczny tylko delikatny odcień i blask. Farby w kolorze blond należy mieszać z gorącą wodą w temperaturze 50 stopni i trzymać na włosach od 30 do 60 minut.

Ciemny Blond jest najchłodniejszym blondem w palecie i zawiera stosunkowo sporo indygo - barwnika, który przy rozjaśnianiu może uzyskać zielonkawy odcień. Dlatego w przypadku tego koloru także zastosuj dwustopniowe farbowanie, jeżeli masz jasne, rozjaśniane lub siwe włosy: najpierw nałóż na włosy odcień Złoty Blond jako podkład, a w drugim kroku zafarbuj włosy Ciemnym Blondem.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy z wyborem farby, napisz na bok@khadi.pl lub odezwij się do nas na Facebooku.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko i sprawnie.
2024-06-19
wszystko super
pixel