Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Instrukcja farbowania Khadi

Wspaniale, że wybrałaś roślinną farbę do włosów Khadi. Czy jesteś gotowa na lśniąco piękne, naturalnie farbowane włosy? Przeczytaj instrukcję!

 

 


1. Przygotowanie roślinnej farby do koloryzacji

 

 • Umyj włosy oczyszczającym szamponem o prostym składzie.
  To bardzo ważny krok! Jeśli na włosach znajdują się zanieczyszczenia lub pozostałości po innych produktach do włosów (np. silikony), naturalna farba nie pokryje ich skutecznie. Jako szamponu możesz użyć Reethy w proszku do mycia włosów lub Detoksykującej maski do włosów.

 

 • Przygotuj: termometr, miskę, łyżkę i/lub trzepaczkę do mieszania farby, szczotkę do włosów i/lub grzebień, spinki do włosów, rękawiczki i czepek (znajdują się w środku kartonowego opakowania), pędzel do farbowania i ręcznik do ochrony odzieży.

 

 • Wsyp do miski farbę Khadi.
  Użyj 100g farby (całe opakowanie) w przypadku koloryzacji całych włosów, 50g (pół opakowania) w przypadku koloryzacji odrostów lub włosów krótkich. Zwróć uwagę, czy Twoje włosy potrzebują koloryzacji wstępnej w celu skutecznego pokrycia włosów.

 

 • Zagrzej wodę do odpowiedniej temperatury.
  Odcienie blondu, brązu, czerni → woda o temperaturze 50 stopni
  Odcienie rudości i czerwieni → woda o temperaturze 90 stopni
  Cassia → woda o temperaturze 50 - 90 stopni
  Kontroluj właściwą temperaturę za pomocą termometru. Jeśli woda jest zbyt gorąca, kolor będzie bardziej czerwonawy. Jeśli woda jest zbyt zimna, będzie bardziej matowy i ciemny.

 

 • Wlej wodę do miski z proszkiem, dokładnie mieszając, aż do uzyskania kremowej konsystencji.
  Przed nałożeniem farby na głowę, pozwól mieszance ostygnąć do temperatury, która jest komfortowa dla Ciebie.

 


2. Nakładanie farby na włosy

 

 • Farbowanie odrostów. Przy pomocy pędzelka podziel włosy na sekcje. Nałóż farbę, pokrywając obszary, które wymagają koloryzacji.

 

 • Farbowanie całych włosów. Jeśli nie chcesz używać pędzelka, po prostu rozprowadź farbę po głowie dłońmi. Najlepiej zrobić to pochylając się do przodu nad wanną. Zadbaj o to, by dotrzeć do wszystkich zakamarków i obszarów, które chcesz zafarbować. Dobrze wmasuj farbę we włosy.

 


3. Pozwól, aby kolor się rozwinął

 

 • Pozostaw farbę na włosach: 
  Odcienie czerni, rudości i czerwieni oraz brązu → od 30 do 120 minut 
  Odcienie blondu → od 30 do 60 minut 
  Cassia → 30 minut 

 

 • W celu utrzymania ciepła nałóż na głowę ręcznik lub czapkę. Bez względu na to, jak długo zostawisz farbę Khadi na włosach, jest ona całkowicie bezpieczna i pielęgnuje Twoje włosy oraz skórę.

 


4. Spłucz farbę

 

 • Spłucz farbę ciepłą wodą. Nie stosuj szamponu ani kosmetyków pielęgnacyjnych przez 24 - 48 godzin, aby umożliwić rozwój pigmentów. Jeśli chcesz uniknąć czerwonawych tonów, nie susz włosów przy pomocy zbyt gorącego nawiewu.

 


5. Utrwal kolor

 

 • Przed pierwszym myciem włosów, utrwal kolor olejkiem do włosów Khadi. Wmasuj około 10 - 12 kropli olejku we włosy i pozostaw na co najmniej 30 minut lub całą noc.

 

 

 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy z wyborem farby,
napisz na bok@khadi.pl lub odezwij się do nas na Facebooku.

 

pixel