Roślinne farby do włosów KHADI

Receptury ziołowych farb Khadi oparte są na odwiecznych formułach ajurwedycznych opracowanych w Indiach, opierają się na jakości i składzie, które są dostępne jedynie w tychże formułach.

Niezwykle wysoka jakość i właściwości koloryzujące farb Khadi zostały osiągnięte poprzez stosowanie różnorakich czynników.

Przede wszystkim do produkcji wykorzystywane  są jedynie rośliny (np. lawsonia inermis oraz indigofera tinctora) z najlepszych upraw. Można to porównać do produkcji wina, którego jakość także zależy od jakości składników.

Oprócz wyboru najlepszego czasu zbioru upraw oraz natychmiastowego przetwarzania zbiorów, ważnym czynnikiem decydującym o skuteczności farbowania jest bardzo dokładne, drobne mielenie roślin. Można to zauważyć przy rozrabianiu mieszanki – charakterystyczna „ziemista” cecha proszku. To zjawisko nie występuje w farbach innych marek, nawet jeśli ich producenci używają czystej henny czy indygo.

Wszystkie czynniki razem wzięte wyjaśniają sukces naturalnych farb do włosów Khadi. Nawet siwe włosy można ufarbować za jednym razem, także na ciemny kolor.

Warto podkreślić, że farby roślinne Khadi nie zawierają żadnych chemikaliów takich jak: utleniacze, wspomagacze koloru, konserwanty czy sztuczne aromaty.